לא  סוחרים בבעלי חיים! 

משלוחים חינם בקנייה מעל 100 ש"ח


מזון וציוד לבעלי חיים שאוהבים!
כפר רות-
מוקד משלוחים :   1-700-555-190   

מודיעין- חנות 08-9733111חיפוש :

בעיית צרכים אצל גורים

בעיית צרכים.
אחת הבעיות הנפוצות בגידול גורי כלבים היא עשיית הצרכים בכל מקום בבית. אנו נוטים לחשוב כי הבעיה אצל הכלב אך הבעיה היא בעיקר בתפיסה אצלנו, אופן חינוך הכלב וה"ענישה"
קורה לעיתים קרובות שאנו משאירים את הגור 4-8 שעות לבד בבית שכן שלכולנו יש עיסוקים כאלה ואחרים, וכשאנחנו שבים לבית אנחנו מגלים שהכלב פספס ולא פעם אחת..
במקום לכעוס עליו אנחנו צריכים להבין שגור לא יכול מבחינה פיזית להתאפק שעות רבות כל-כך.
כמו שלא היינו מצפים מילד קטן שיתאפק שעות כי הוא לא מסוגל לכך, גם הגור אינו יכול, וכמו שלא נדחף לילדנו חלילה את האף לצרכים כך גם לא צריך לעשות לגור. הדבר היחיד שהוא יקשר ממעשה כזה, זה חוויה לא נעימה ואותם הוא יקשר לשתי גורמים שמתקיימים בעת ה"ענישה" :הבעלים והצרכים.
גור עד גיל שנה יכול להתאפק את הגיל שלו בחודשים+שעה בממוצע, זאת אומרת גור בין שלושה חודשים יכול להתאפק עד ארבע שעות.
התאפקות היא לא פעולה טבעית לכלב, הרי בטבע הוא עושה את צרכיו מתי שרק ירצה בכך, ולכן התאפקות היא פעולה שצריך ללמד אותו.
יש המון שיטות ללמד כלב שליטה בצרכים אחת מהם היא שיטת העיתונים הנפוצה, אך יש לזכור כי שיטה זאת מלמדת את הכלב לא לעשות צרכים במקום מסוים אך לא מלמדת התאפקות.
הדרך הטובה ביותר ללימוד התאפקות היא תיחום, כי הרי הגור מטבעו לא ירצה לעשות את צרכיו במקום שהוא אוכל \רובץ בו. תיחום יכול להיעשות ע"י תא הטסה\כלוב רשת, או ע"י חדרון קטן מאוד.
יש לזכור תמיד את מגבלת זמן ההתאפקות של מבחינה פיזית, ולא לשכוח להוציא מהתיחום בזמן, וישר החוצה (כל שעתיים בערך בגיל חודשיים) ולהוציא גם ישירות מהבית החוצה כדי שהגור ילמד גם לא לעשות בבית עצמו. מומלץ לפזר את המזון של הכלב בתיחום כמה ימים כדי שהגור יקבל את המקום כטריטוריה ממש.
ככל שעובר הזמן אפשר להשאיר את הגור זמן ארוך יותר בתיחום, עד שהגור ייגמל.
בהצלחה!
טואול הקמת אתרי אינטרנט